چشم انداز

  • دسته بندی :
  • ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶
  • 94 بازدید

 

چشم انداز، بعضی وقت¬ها،تصویرکمپانی درآینده نیز، خوانده می¬شود. درواقع این بیانیه،یک الهام است،یک چارچوب برای شکل دادن برنامه استراتژیک سازمان شما.

به بیان دیگر، بیانیه چشم اندازجایگاهی است که کمپانی وافراد شما، درآن کار می¬کنند نه چیزی که از آن¬ها انتظار می¬رود تا انجام دهند.

چشم انداز به ما می گوید، این سازمان به کجا خواهد رسید، چگونه و چرا؟

چرا یک چشم انداز مهم است؟

کمپانی های موفق،اهداف بزرگ و بی پروا-  BHAG  – داشته اند.

و  این اهداف توجه همه ی افراد سازمان را به خود جلب می کند چون بسیار سخت و چالش برانگیز است.

“در سال 1952 ، 80% از مشتریانِ شرکت بویینگ را فقط نیروی هوایی امریکا تشکیل میداد. آمریکا و شرکت¬های هواپیمایی اروپایی علاقه زیادی به محصولات بویینگ نداشتند از آنجا که محصولاتش را فقط بمب اندازهای خوبی می¬دانستند نه جتهایی که برای مصارف  تجاری استفاده شود.بعد از جنگ جهانی دوم شرکت بویینگ، منابع انسانی خود را از 51000 نفر به 7500 نفر کاهش داد و در طی پنج سال سه برابر درآمد بعد از مالیات خود را صرف طراحی نمونه ای از یک هواپیمای مسافربری کرد. در واقع آنها سعی بر ایجاد یک  BHAG جدید داشتند که کمپانی خود را به سمت یک شرکت بزرگ مسافربری سوق دهند و بعد از مدت کوتاهی، گوی سبقت را از مهمترین رقیب در بازار آمریکا یعنی داگلاس ایر لاین ربودند ”

یک چشم انداز خوب، افراد و وظایف سازمان را با هم، همراستا میکند تا اهداف سازمانی تحقق پیدا کند،چشم انداز هدف گذاری و برنامه ریزی را تسهیل می کند.

  • تعیین چشم انداز، کمک میکند تا اولویت¬های سازمان شما مشخص شوند.
  • چشم انداز مشخص می کند که ما برای رسیدن به چه چیزی، جلو می¬رویم؟
  • چشم انداز مشخص میکند : کارهایی را که باید انجام بدهیم  و کارهایی را که نباید انجام بدهیم، کدامند؟

برای کسب اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه فرمایید.

نظر ارسال شده است.
منتظر نظرات ارزشمند شما هستیم