عناصر برند : لوگو[۱] و نماد [۲]

  • دسته بندی :
  • ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
  • 119 بازدید

 

اگر چه نام ، عنصر اصلی برند به شماره می آید ، اما عنصر تصویری و دیداری نقش مهمی در ایجاد یکپارچگی­ برند و به ویژه  افزایش میزان آگاهی از برند ایفا می کنند . لوگو  یکی از عناصری است که به عنوان یکی از شیوه­ های نمایش خاستگاه، مالکیت و سایر تداعیات مرتبط با برند تاریخچه­ ای طولانی دارد . به عنوان مثال، در طول قرن های متمادی ، خانواده­ ها و کشورها با استفاده از جلوه­ های تصویری و لوگو ، نام و هویت خود را متمایز می ساختند .

لوگو دامنه ی وسیعی از جلوه های تصویری را، از طرح های منحصر به فرد در نگارش نام شرکت ها یا علائم تجاری تا طرح های انتزاعی ، در بر می گیرد . برندهایی همچون

Coca – cola , Kit kat Dunhill در زمره­ ی نمونه هایی هستند که جدا از شیوه ی منحصر به فرد نگارش نام خود ، هیچ لوگوی مجزایی برای خود تعریف نکرده­ اند . در حالی که برندهایی مانند  Mercedes ( با طرح ستاره ) ، Rolex  ( با طرح تاج ) SBC ( طرح چشم ) و المپیک ( طرح حلقه های تو در تو ) در زمره ی برندهایی هستند که علاوه بر شیوه­ ی منحصر به فرد نگارش برند، طرح گرافیکی خاصی را نیز به عنوان لوگو برگزیده اند . این لوگوهای تصویری مستقل از شیوه ی نگارش نام ، اغلب نماد نام  می­گیرند .

 

[1]    Logo

[2]    Symbol

برای کسب اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه فرمایید.

نظر ارسال شده است.
منتظر نظرات ارزشمند شما هستیم