عناصر برند : شعار [۱]

  • دسته بندی :
  • ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
  • 135 بازدید

 

شعار عبارت کوتاهی است که اطلاعات تشریحی یا ترغیبی را در مورد برند به مشتری­ها منتقل می­سازد، به عنوان یک جز جدایی ناپذیر از برند خود را نشان می­دهد. شعارها اغلب در تبلیغات شرکت مورد استفاده قرار می­گیرند، اما می­توانند نقش مهمی را در بسته بندی و سایر جنبه ­های برنامه ­ی بازاریابی شرکت ایفا کنند . به عنوان مثال ، شعار «Sniker ». “گرسنه­ای! یک Sniker بردار”، در آگهی­ های تبلیغاتی شرکت مورد استفاده قرار می­گیرد و روی بسته­ بندی شکلات­ها نیز نوشته می شود.

شعارها، ابزارهای قدرتمندی در برند سازی به شمار می آیند، زیرا همانند نام برند از اثر بخشی چشم­گیری برخوردارند و در ارتقای یکپارچگی برند نقش موثری دارند . به بیان دیگر ، شعار در نقش یک « بازوی » قوی است که در درک بهتر مفهوم برند به یاری مصرف کنندگان شتافته و آنان را از ویژگی­های منحصربه فرد برند آگاه می­سازد.

شعارها، شیوه­ های پابرجایی برای تلخیص و ترجمه­ ی محتوای برنامه­ ی بازاریابی شرکت در قالب چند کلمه یا عبارت ساده هستند . به عنوان مثال:

شعار مرکز استراتژی و توسعه علوم: ما می خواهیم مدیران از کارشان لذت ببرند.

گروه قطعات خودرو میلاتون: ما در زمان تولید، به چشمان منتظر فرزندان شما می­اندیشیم.

فیلم های مدیریتی استادهمراه: رهبران بازار، استادهمراه دارند.

باشگاه نخبگان مدیریت: تجربه اشرافی­ گری.

از آنجا که تغییر شعارها ساده ­تر از تغییر در سایر عناصر برند است، بازاریابان در مدیریت آن ، انعطاف بیشتری از خود نشان می­دهند.

 

[1]    Slogan

برای کسب اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه فرمایید.

نظر ارسال شده است.
منتظر نظرات ارزشمند شما هستیم