افراد در حین مذاکره ، با بدن خود با ماسخن می گویند – قسمت۱

  • دسته بندی :
  • ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
  • 64 بازدید

باز کردن دکمه های کت :

افرادی که باشما بی­ریا و صمیمی هستند غالباً دکمه­های کت خود را باز کرده یا حتی آن­را از تن در می آورند اما در یک مذاکره  رسمی این­چنین نیست . در این شرایط افراد زمانی کت خود را درمی­آورند که امکان دسترسی به توافق وجود داشته باشد.

انداختن پا روی پا :

در هنگام مذاکرات هرگاه یکی از طرفین یا هر دوی آن­ها پاهای خود را روی هم می­اندازند نشانه این است که وارد مرحله جدیدی از مذاکره می شوند، مرحله ای که امکان تفاهم کمرنگ می شود . اگر انداختن پا روی پای دیگر با گذاشتن دست­ها در زیر بغل  بصورت ضربدر همراه باشد اوضاع وخیم تر است و باید یک فکر جدی برای تغییر وضعیت انجام دهید تا طرف مقابل از حالت تدافعی خارج شود.

توجه شود که نمایش کف کفش به طرف مقابل خارج از ادب و نزاکت است.

کشیدن دست به چانه:

کشیدن دست به روی چانه معمولا با حالتی از چهره همراه است که در آن چشم­ها کمی جمع می شود. برخی دیگر ممکن است در این حالت لب بالایی را لمس کنند و آن­را بکشند و بعضی مردها  با سبیل یا ریش خود بازی کنند که همگی دلیل بر تعمق و ارزیابی است.

برداشتن عینک:

برداشتن آهسته عینک جهت تمیز کردن آن در شرایطی  که نیازی به این عمل نیست اشاره تعویقی است، این عمل در طی یک مذاکره ممکن است چندین بار انجام بگیرد. در چنین حالتی شخص می خواهد با طفره رفتن از پاسخ یک سؤال یا ایجاد تاخیر در پاسخ، مطالبی را در ذهن خود بررسی کرده وموقعیت خود را مرور نماید. در هر حال این افراد می خواهند زمانی رابرای پرسش یا پاسخ خود در اختیار بگیرند. اشاره مشابه دیگر می تواند قرار دادن عینک در کنار دهان باشد.

 

دست زدن به بینی:

مالیدن بینی با انگشت اشاره نشانه شک و تردید در مورد مطالب گفته شده در یک گفتگـــو یا مذاکره می­باشد؛ به ویژه اگر این اشاره همراه با متمایل شدن شخص به انتهای صندلی باشد. اما مراقب باشید که این اشاره را با کسی که بینی خود را‎ می­خاراند اشتباه نکنید. اشاره دیگری در این زمینه مالیدن پشت گوش یا کنـار آن است که حاکی از شک وتردید در ارائه یک پاسخ یا سبک­وسنگین کردن آن است. در بسیاری از مواقع پس از این عمل دست به سمت چشم رفته وعمـل مالیـدن چشـم انجام می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه فرمایید.

نظر ارسال شده است.
منتظر نظرات ارزشمند شما هستیم